13 - 14/10/2023
Zábřeh

Luboš Soukup - Quartet

Kvartet Luboše Soukupa hraje originální soudobý jazz, který je postaven na výrazných kompozicích lídra kapely. Skladby jsou inspirovány jak jazzovými velikány, např. Waynem Shorterem, Charlesem Lloydem, Joe Hendersonem aj., tak i jinými hudebními žánry. Český saxofonista v rámci projektu spolupracuje se špičkovými českými hudebníky, kterými jsou pianista Vít Křišťan, kontrabasista Jaromír Honzák a bubeník Marek Urbánek. Jejich osobitý zvuk a přístup k hudbě vytváří unikátní kombinaci a výsledkem je podmanivě barevná hudba.

Kapela má na svém kontě 3 alba. Debutová deska Beyond the Boarders vyšla v roce 2012. O rok později přibylo album Through the Mirror, na kterém spolu s kvartetem hraje i šestičlenná dechová sekce a klasický smyčcový kvartet. Prozatím poslední deska se jmenuje Země a hostuje na ní beninský kytarista Lionel Loueke. Poslední dvě desky byly vybrány v Anketě odborníků Českého rozhlasu za nejlepší jazzová alba roku (2013 a 2017).

Luboš Soukup slaví úspěchy jak na české scéně, tak i v zahraničí (Roku 2017 dostal prestižní cenu Objev roku v Dánsku od dlouholeté spoluhráčky Milese Davise Marilyn Mazur). 


Obsazení: 
Luboš Soukup – saxofony, klarinet 
Vít Křišťan – fender rhodes
Jaromír Honzák – kontrabas
Jesse Simpson – bicí

Zpět na účinkující