13 - 14/10/2023
Zábřeh

Moravia Big Band & Martin Chodúr

MORAVIA BIG BAND je swingový orchestr, který v roce 2009 oslavil své 25. výročí aktivní činnosti. Domovským místem jeho působení je severomoravský Zábřeh v okrese Šumperk. V současné době je klasické bigbandové obsazení tvořeno převážně mladými hudebníky a zpěváky olomouckého regionu.

Martin Chodúr je český zpěvák, textař a skladatel. Pravidelně vystupuje v České a Slovenské republice se svojí skupinou MACH, různými hudebními orchestry a Big Bandy pro široké spektrum posluchačů. Jeho velký hlasový rozsah zahrnující barytonovou i tenorovou polohu a lyrický i dramatický přednes mu umožňují zpívat nejrůznější hudební žánry. Kromě klarinetu aktivně hraje na saxofon, příčnou flétnu, klavír a kytaru.

Martin Chodúr vydal během své hudební kariéry pět alb - čtyři sólová a jedno vánoční. Martinova autorská tvorba vychází z pop-rocku. Dominantní jsou silné melodie naplno využívající jeho velký hlas a osobité poetické texty. Patrný je vliv umělecké tvorby 60. a 70. let a vliv filmové hudby. 

Písně s hudbou a texty Martina Chodúra obohatily repertoár mnoha známých českých interpretů, například Karla Gotta (píseň Právě vchází), Hany Zagorové (On se vrátí; Balada), Moniky Absolonové (To nejsem já), Daniela Hůlky (Prométheus) či operního pěvce Štefana Margity (text Jeden Bůh k americké písni One God; Odyssea; Lásku mít a nic víc; Paroles Paroles).

V současné době se kromě koncertů s kapelou, kde představuje zejména svoje autorské písně z posledního alba „Tisíc a jedna noc“ věnuje několika projektům. Lze zmínit například hudební projekt „Pocta velkým hlasům“, jehož repertoárem jsou písně výrazných vokalistů 20. století, písně popové či rockové zaranžované do stylu písní velkých hlasů. Jiným projektem je jazzový projekt „Velikáni jazzu“, který je pokračováním úspěšné televizní série koncertů TV Noe Letem Jazzem. 

Kromě pěvecké a skladatelské činnosti se také aktivně věnuje výuce studentů populárního a jazzového zpěvu na Lidové konzervatoři. 

Je studentem třetího ročníku Filosofie na OU Ostrava.

Zpět na účinkující