3 - 5/12/2020
Zábřeh

Marta Kloučková Quartet s Davidem Dorůžkou

“Marta Kloučková disponuje výraznými hlasovými rejstříky, její zpěv má pozoruhodnou
barevnost a dynamickou tvárnost, s níž každou píseň rozeznívá jako jedinečnou výpověď o stavu duše. Dobře zvládá i neobvyklé skoky a melodické obraty, její hlas tlumeně zvoní plností i lyrickou křehkostí.”
(Milan Bátor, ČRo Vltava)

Marta Kloučková je multižánrová zpěvačka, textařka a skladatelka působící na české jazzové scéně. Je finalistkou mezinárodní soutěže jazzových zpěváků Voicingers 2017, semifinalistkou mezinárodní soutěže Riga Jazz Stage 2018 a členkou vokálního sextetu SKETY.  Spolupracuje s tělesy a hudebníky napříč žánry (Concept Art Orchestra, Barbora Poláková). Od roku 2019 ji můžete slýchat na vlnách Českého rozhlasu Vltava.
Marta Kloučková Quintet tvoří hudebníci patřící k tuzemské jazzové špičce (David Dorůžka – kytara, Vít Křišťan – piano, Jan Fečo – kontrabas, Marek Urbánek – bicí). Na podzim roku 2018 této sestavě vyšlo autorské album s názvem Loving Season (Hevhetia), na kterém kromě Davida Dorůžky hostuje i soubor Clarinet Factory.  Album Loving Season získalo mnoho kladných ohlasů u kritiků i veřejnosti. Od svého vydání živě zaznělo na mnohých tuzemských hudebních festivalech (např. Polička Jazz Fest, MHF Dobršská Brána, Jazz ve městě Frýdek-Místek, Československý jazzový festival Přerov, Smetanova Litomyšl) i v zahraničí (např. Sunset-Sunside, Paříž). V současné době pracují na novém repertoáru, který zazní právě na Jazz in Hall.
 

4. prosince - pátek - TENISOVÁ HALA - od 19:00

Zpět na účinkující